top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraSoňa Kolmanová

Co je kraniosakrální biodynamika?

Aktualizováno: 27. 10. 2022Kraniosakrální biodynamika není uživatelsky snadný termín. Možná by ji mohli zařadit mezi jazykolamy. Ale když člověk rozumí termínům za názvem schovaným, pochopí, že se jedná o název popisný. Název kraniosakrální biodynamika vysvětluje o co v metodě jde.


cranium = lebka

sakrum = kost křížová

biodynamika = přirozený proces


Čili v kraniosakrální biodynamice se jedná o přirozený, tudíž i zdravý vztah mezi lebkou a kostí křížovou. Jelikož se kost křížová přes dva klouby napojuje na pánev, mluvíme už o velké části těla bez končetin. Kraniosakrální biodynamika samozřejmě pracuje i s končetinami a obtížemi, které je sužují, ale zkoumáním přirozeného vztahu hlavy a kosti křížové to celé začalo.


Ve zkratce lze říci, že terapeut kraniosakrální biodynamiky umí podpořit tělo v návratu k většímu zdraví. Důkazem jsou citáty zakladatelů metody:


Prvotním cílem terapeuta je najít zdraví klienta. Nemoc se hledá snadněji.

Dr. A.T. Still


Léčím, abych obnovil zdraví. Nesnažím se opravit problém. Když ošetřuji tímto způsobem, otevírám tělu dveře k tomu, aby zkusilo udělat to, co samo chce, svými vlastními živými silami.

Dr. Rollin E. Becker


Jako klient kraniosakrální biodynamiky jistě oceníte zklidnění, relaxaci a pocit větší vitality. Jelikož se pracuje se silami zdraví, ošetření jsou příjemná, je v nich zapojen jen lehký dotek, ale současně působí hluboce.255 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Stabilita

Comments


bottom of page