top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraSoňa Kolmanová

Jak probíhá kraniosakrálně biodynamické ošetření?

Ošetření probíhá v leže na masérském lehátku. Klient je oblečen. Ideální je pohodlné volnější oblečení. Muži si často sundávají opasky. Dámy pak náhrdelníky, náramky, případně větší náušnice a podprsenky pro větší pohodlí.

Klient leží ve většině případů na zádech. Často má pod hlavou menší polštářek. Většina klientů má podložena i kolena, aby během terapie nebyla v napětí bedra. Je přikryt dekou.

V místnosti, kde probíhá ošetření je ticho. Terapeut většinou sedí na židli vedle masérského lehátka, zklidní se a domluví se s klientem na kontaktu. Kontaktem se myslí přiložení rukou, které na daném místě spočinou na delší dobu. Poté dojde ke změně.

Pamatuji se, že při mé první osobní zkušenosti s touto terapií, jsem čekala, že se něco bude dít a byla jsem nervózní z toho, že terapeutka dlouho setrvávala v nezměněné poloze u kotníků. Postupně jsem se zklidňovala, až jsem začala trochu klimbat. O to víc mě překvapilo, jak hluboký vliv na mě první ošetření mělo.

V průběhu sezení většinou dojde ke změně kontaktu několikrát, ale v mezičase jsou ruce na klientovi volně ložené a v klidu. Zklidnění je vstupní branou pro samoozdravné procesy těla, které se během kraniosakrální biodynamiky dějí. Někdo je na jemné procesy uvnitř těla citlivější a vnímá je, jiný ne. Na konci sezení většinou dojde ke sdílení prožitků z právě proběhlého ošetření.


Obecně je ošetření orientováno na posílení vlastní kapacity jedince přímo se znovuspojit se silami zdraví a posílit vlastní schopnost obnovy a uzdravení. Což je prožíváno jako pocit celistvosti na úrovni bytí.

349 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page