top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraSoňa Kolmanová

Pro koho je vhodná kraniosakrální biodynamika?

Aktualizováno: 6. 8. 2022

Ve zkratce lze říci, že kraniosakrální biodynamika je holistická metoda vhodná téměř vždy a pro každého. Výjimkou je období bezprostředně po úrazu hlavy, aneurysmatu či mrtvici.


Jinak terapeuté kraniosakrální biodynamiky provází těhotné ženy, novorozence po komplikovaných porodech. Je možné zklidnit i situaci po komplikovaných dentálních zákrocích, například prací s kloubem TMK, který může být dlouhým nepřirozeným otevřením úst bolavý. Kraniosakrální biodynamika je vhodná i v obdobích zvýšené fyzické či psychické námahy, při rekonvalescenci po úrazech či operacích. Terapie působí blahodárně i po prodělaném traumatu, jelikož je citlivá k potřebám klienta. Kraniosakrální biodynamika přináší i úlevu od bolesti, a proto je vhodná i jako doprovod umírajícího.


Během sezení může dojít i k úlevě od neprožitých emocí. Zlepšení se objevuje i u klientů s tendencí k disociaci, ADHD či neurodiverzitě.


Ať už jste aktivní sportovec, maminka po porodu, případně řešíte růstové bolesti dospívajícího dítěte, esíčka nebo chronické bolesti po starém úrazu, kraniosakrální biodynamika vám bude mít co nabídnout. Je doporučována především při bolestech, léčbě šoku a traumatu, pro podporu rekonvalescence a rehabilitace, pro osobní rozvoj a integraci změn.

369 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Stabilita

Σχόλια


bottom of page